9/07/2015

Ten o niedzieli

Niedziela jest takim fantastycznym dniem, w którym NIC, ale to totalnie nic nie musisz ;). My tak świętujemy ten dzień tygodnia. Jest leniwy, jest zatrzymaniem w pośpiechu.
Często pierwsze godziny spędzamy w piżamach i po prostu cieszymy się sobą. 

Od kilku lat już nie robimy zakupów, ograniczamy tv i komputer, tego właśnie dnia. Przyczyn jest wiele, choć pierwszy i najważniejszy powód był religijny, dziś uważam to za najlepszy wybór pod każdym względem. 

Nie mnie oceniać, ale jak zdarzy nam się wyjechać i minąć centrum handlowe to... szkoda mi tylko sprzedawców. Osób, które choć pewnie chciałby spędzić czas z rodziną, odpocząć, muszą pracować w tej machinie.

Dziwne, że inne kraje zamykają nawet restauracje, że o sklepach nie wspomnę, bo żal. Zwyczajnie żal. 

Ale wracając do M13, ostatniej niedzieli spędziliśmy poranek lepiąc niebo nocne przy dźwięku gitary. Fluorescencyjne naklejki ze sklepu biedronkowego spełniły zadanie.
Efekt nas zaskoczył, mimo że żółty to nie mój kolor. Noc, wieczorne przytulanie wśród tych komet, gwiazd i planet przeniosło nas w inny świat :).
Inspiracją był film Mały Książę, na który ostatnio się wybraliśmy z Juniorem. 
Jest zupełnie jak bajce.
Wybaczcie brak zdjęć nocnych, ale zwyczajnie NIE UMIEM ;), musicie wierzyć na słowo. 

A Wy jak spędzacie niedzielę? Celebrujecie? Czy jest zwykłym dniem?


Uściski!

10 komentarzy:

 1. Ładnie napisane, niedziela - dzień dla rodziny. Śliczne gwiazdki, sama uwielbiałam takie nocne niebo w własnym pokoju kiedy byłam młodsza. Podrawiam i zapraszam do mnie: http://swiatoczamiali.blogspot.com/ :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna Kasiu tapeta. Świat dzieci jest teraz cudnie przepełniony wszelkimi bibelotami. Mikołaj jak był mały miałam takie plastikowe fluorescencyjne gwiazdki i planety i zrobiłam z nich karuzelę a gwiazdy były na suficie. Efekt nieziemski, szkoda, że tylko na jakąś chwilkę.
  Wracając do problemu jaki poruszyłaś, to prawda, żal tych ludzi, ale Kasieńko nikt się w obecnych czasach temu nie sprzeciwia gdyż jest ciężko o pracę i na miejsce jednego jest tysiące innych. Takie mamy wredne czasy.
  My uwielbiamy wyjeżdżać na spacer do lasu, na grzyby, nad jeziora. Spędzamy ten czas wspólnie. Czasami mam wściekliznę jak widzę moich chłopaków z wlepionymi ślepiami w tablety czy komórki. Przecież ten czas można spędzić inaczej.
  Bardzo fajnie że podjęłaś taką decyzje i jej nie żałuj i w niej trwaj. Rodzina i jej wartość jest najważniejsza, dzięki temu dzieci wyniosą dobre cechy z domu i przekażą je własnym rodzinom.
  Pozdrawiam Iz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Izuś! A co do niedzieli i pracy w tym czasie, mam swoje zdanie, ale to dość trudny temat. :)

   Usuń
  2. Tak to prawda, temat trudny i ciężki w dyskusji, do są tego dwie strony. Niestety żyjemy w Polsce!!!

   Usuń
 3. Ja tak jak Ty lubię na leniwo bo 7 dnia się odpoczywa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. niedziele są tylko na odpoczynek, wycieczki, wizyty gości. w niedzielę nawet rzadko gotuję, jadamy wtedy na mieście. a tata w niedzielę nie odbiera telefonów. nawet tych bardzo ważnych.
  niedziela jest wyjątkowym dniem tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cudownie to słyszeć, dziś to już nie takie oczywiste...

   Usuń
 5. Świetna ta tapeta :) Robimy aktualnie pokój syna, musieliśmy mu kupić materac rehabilitacyjny i tak nas poniosło że zmieniliśmy łóżko i chcemy wtapetować ściany w samoloty lub auta :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...